Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (16)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Москалюк Н$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія:    
1.

Савченко А.  
Податок на прибуток підприємств як інструмент інвестиційної політики держави / А. Савченко, Н. Москалюк // Економіка України. - 2003. - № 3. - С. 22-28. - укp.

Проаналізовано вирішення проблем, пов'язаних з посиленням інвестиційної спрямованості податку на прибуток підприємств. З цією метою обгрунтовано два методи оподаткування підприємницького прибутку: динамічну модель регресивного оподаткування та інвестиційний податковий кредит. Їх застосування в практиці оподаткування зможе забезпечити стимулювання інвестиційної активності та умов узгодження фінансових інтересів підприємств і держави.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)261.413.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Москалюк Н. П. 
Державна інвестиційна політика в умовах стабілізації національної економіки : Автореф. дис... канд. екон. наук : 08.02.03 / Н. П. Москалюк; Київ. нац. екон. ун-т. - К., 2002. - 19 c. - укp.

Розглянуто питання формування державної інвестиційної політики та вдосконалення механізму її реалізації за умов стабілізації національної економіки. Розкрито роль державного регулювання інвестиційної діяльності та його інструментів. Проведено грунтовний аналіз сучасного стану інвестиційної діяльності і на його підставі виявлено внутрішні та зовнішні джерела інвестиційних ресурсів національної економіки висвітлено основні результати інвестиційної діяльності в Україні. Визначено основні напрями вдосконалення державної інвестиційної політики розроблено ряд пропозицій щодо покращання механізму податкової, амортизаційної та грошово-кредитної політики, що сприятиме інвестуванню економіки за умов стабілізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА320314 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Москалюк Н. В. 
Англійські віддієслівні іменники і відменникові дієслова: система і функціонування (на матеріалі газетних текстів) : автореф. дис. ... канд. філол. наук: 10.02.04 / Н. В. Москалюк; Київ. нац. лінгвіст. ун-т. - К., 2010. - 20 c. - укp.

Досліджено системні та функціональні характеристики англійських віддієслівних іменників (ВІ), а також відіменникові дієслова (ВД). Зазначено, що існує залежність між частотою ВІ та ВД і поширеністю моделей. Доведено, що кількість реалізованих ядерних моделей ВІ та ВД залежить не від словотвірної групи ВІ та ВД, а від її частоти. Визначено діагностуючі лексико-семантичні групи (ЛСГ) ВІ, які характерні для певного словотвірного типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-212.1 + Ш143.21-212.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА370860 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Москалюк Н. Б. 
Генетично модифіковані продукти як об'єкти цивільно-правових відносин : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / Н. Б. Москалюк; НДІ приват. права і підприємництва Нац. акад. прав. наук України. - К., 2011. - 20 c. - укp.

Досліджено цивільне законодавство з метою одержання науково обгрунтованих і достовірних результатів і рекомендацій щодо формування цілісної концепції вдосконалення національного законодавства відносно таких нових об'єктів цивільно-правових відносин, як генетично модифіковані продукти (ГМП), правової регламентації їх товарообігу. Розглянуто наукові дослідження проблем правової охорони ГМП як об'єктів цивільних прав, розкрито зміст поняття "генетично модифіковані продукти" та підстави визначення їх об'єктами цивільних прав. Досліджено розвиток правової охорони ГМП. Проаналізовано патентоспроможність і виключення з патентоспроможності винаходу, об'єктом якого є ГМП, а також порядок набуття в Україні прав на такий винахід. Увагу приділено особливостям використання прав на ГМП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)02 + Х839(4УКР)34 + П131 к

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА383203 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Москалюк Н. В. 
Формування дослідницьких умінь майбутніх учителів природничого профілю в процесі вивчення біологічних дисциплін : автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / Н. В. Москалюк; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В. Гнатюка. - Т., 2013. - 19 c. - укp.

Визначено структуру та види дослідницьких умінь, якими повинні володіти майбутні вчителі природничих дисциплін. Обгрунтовано педагогічні умови формування дослідницьких умінь майбутніх учителів в процесі вивчення біологічних дисциплін та методику їх реалізації. Сконструйовано комплекс методологічних знань і систему завдань, які доцільно включати до змісту фахової підготовки майбутніх учителів. Запропоновано програми навчальних дисциплін "Методологія біологічних досліджень" та "Основи наукових досліджень". Конкретизовано критерії відбору методологічних знань, принципи й етапи формування у студентів знань про методи наукового пізнання, рівні сформованості дослідницьких умінь. Експериментально доведено ефективність педагогічних умов формування дослідницьких умінь майбутніх учителів (бакалаврів) у процесі вивчення дисциплін біологічного циклу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.268 + Е. р3-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА397296 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Москалюк Н. В. 
Актуальні проблеми підготовки майбутніх вчителів природничих дисциплін / Н. В. Москалюк // Фіз.-мат. освіта. - 2015. - № 3. - С. 41-49. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто проблему дослідницької підготовки студентів у вищих навчальних закладах як умови формування конкурентоспроможності майбутнього фахівця. Проаналізовано поняття "вміння", "дослідницька діяльність", "дослідницькі вміння"; визначено компоненти готовності майбутніх вчителів до дослідницької діяльності та особливості реалізації готовності до праці. Висвітлено актуальні питання фахової підготовки майбутніх учителів природничих предметів на формування у студентів загальних і конкретно-наукових методів пізнання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б. р(4УКР)3-252

Шифр НБУВ: Ж101424 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Москалюк Н. В. 
Аналіз рівнів сформованості дослідницьких умінь студентів - майбутніх вчителів природничих дисциплін: констатувальний етап педагогічного експерименту / Н. В. Москалюк // Фіз.-мат. освіта. - 2016. - № 4. - С. 83-88. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто проблему дослідницької підготовки студентів у вищих навчальних закладах (ВНЗ). Висвітлено особливості підготовки вчителя-дослідника як важливу умову формування конкурентоспроможності майбутнього фахівця. Проаналізовано наукові праці та внесок вчених з такої проблематики. Розглянуто основні етапи та значення констатувального експерименту, мета якого полягала в тому, щоб виявити, як відбувається формування дослідницьких умінь студентів у процесі вивчення дисциплін природничого циклу протягом навчання у ВНЗ. Виявлено причини наявних недоліків і визначено шляхи підвищення ефективності формування в студентів дослідницького вміння як системно-ієрархічної категорії. Проаналізовано ставлення вчителів до використання дослідницького навчання в процесі роботи з учнями. Наведено приклади запитань анкети для вчителів і відповідей у відсотках. Виявлено основні труднощі (нестача часу на занятті для експерименту, нестача обладнання, реактивів тощо). Проаналізовано рівні сформованості у студентів компонентів дослідницьких умінь, а саме: мотиваційного, когнітивного, операційного та рефлексивного. Наведено характеристику й основні ознаки кожного рівня. Проаналізовано відповіді студентів на питання і завдання окремо кожного рівня. Зазначено щодо необхідності формування дослідницьких умінь у майбутніх вчителів природничих дисциплін під час професійної підготовки у ВНЗ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б. р(4УКР)3-252

Шифр НБУВ: Ж101424 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Москалюк Н. В. 
Педагогічні умови формування дослідницьких умінь студентів майбутніх учителів у процесі вивчення біологічних дисциплін / Н. В. Москалюк // Фіз.-мат. освіта. - 2017. - № 3. - С. 111-115. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто проблему дослідницької підготовки студентів у вищих навчальних закладах (ВНЗ) як умови формування конкурентоспроможності майбутнього фахівця. Розглянуто актуальні питання фахової підготовки майбутніх учителів природничих предметів на формування у студентів загальних і конкретно-наукових методів пізнання. Висвітлено педагогічні умови формування дослідницьких умінь студентів - майбутіх вчителів у процесі вивчення біологічних дисциплін. Виокремлено й охарактеризовано цілий комплекс методів і форм, які є ефективними під час впровадження педагогічних умов у процесі навчання фахових дисциплін. Проаналізовано поняття "умови", "педагогічні умови", визначено компоненти готовності майбутніх вчителів до дослідницької діяльності та особливості реалізації фахової підготовки до роботи за фахом. В підсумку сконцентровано увагу на необхідності формування дослідницьких умінь у майбутніх вчителів під час професійної підготовки у ВНЗ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е.р21р3

Шифр НБУВ: Ж101424 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Москалюк Н. Б. 
Теоретичні та практичні проблеми права державної власності та його реалізації : монографія / Н. Б. Москалюк. - Тернопіль : Економічна думка ТНЕУ, 2020. - 351 c. - Бібліогр.: с. 323-351 - укp.

Робота є одним з перших у вітчизняній юридичній науці комплексним монографічним дослідженням теоретичних та практичних проблем права державної власності та його реалізації в умовах ринкової економіки Украни. Проведено системний аналіз теоретичних та практичних проблем права державної власності та його реалізації. Представлено загально-теоретичну характеристику права державної власності, досліджено підстави набуття права державної власності, встановлено теоретичні та практичні проблеми набуття права державної власності та запропоновано шляхи їх вирішення, а також означено зміст та межі цього права. Проаналізовано правове регулювання припинення права державної власносі, наведено умови та порядок такого припинення за окремими підставами. Здійснення права державної власності представлено в роботі через категорії загального управління власністю, на підставі права оперативного управління і господарського відання, а також інституту довірчого управління. Приділено увагу правовим наслідкам порушення права державної власності. Детально охарактеризовано основні та окремі цивільно-правові способи захисту права державної власності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)911.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА847289 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Москалюк Н. Б. 
Теоретичні та практичні проблеми права державної власності та його реалізації : автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.03 / Н. Б. Москалюк; Західноукраїнський національний університет. - Тернопіль, 2021. - 36 c. - укp.

Присвячено встановленню теоретичних і практичних проблем права державної власності та його реалізації у національній доктрині цивільного права. Встановлено передумови до наявних проблем та запропоновано шляхи їх вирішення. Охарактеризовано загальнотеоретичні питання права державної власності в їх взаємозв’язку з правом власності. Досліджено шлях встановлення правових засад права державної власності. Проаналізовано наукові дослідження права державної власності. Окреслено теоретичні та практичні проблеми набуття прав державної власності та визначено перспективи їх вирішення. Значну увагу приділено підставам та способам припинення права державної власності. Розглянуто юридичну природу здійснення права державної власності, а також розкрито суть різноманітних категорій здійснення цього права. Охарактеризовано правові наслідки порушення права державної власності, досліджено особливості застосування цивільно-правових способів захисту права. Розроблено конкретні пропозиції та рекомендації з питань удосконалення правового регулювання права державної власності в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)11

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА448693 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Москалюк М. М. 
Використання технологій дистанційного навчання у процесі підготовки майбутніх учителів / М. М. Москалюк, Н. В. Москалюк // Фіз.-мат. освіта. - 2020. - № 4. - С. 79-84. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Проблеми сучасності, з якими зустрілася світова спільнота у зв'язку з пандемією, особливо відчутно позначилася в освітянській галузі. За короткий проміжок часу викладачі та студенти вимушені були різко змінити форми, засоби, методи та способи навчання. Дистанційне навчання (ДН) є сучасним і необхідним засобом суспільства та науки. За умови високої якості, воно має допомогти освіті стати доступною для широкого кола людей, відповідати професійним запитам і потребам особистості та звичайно осучаснити підготовку фахівців у вищій педагогічній школі. Для вирішення поставленої проблеми застосовано такі методи дослідження: аналіз наукової, психолого-педагогічної та методичної літератури, систематизацію, спостереження, анкетування, порівняння та узагальнення. Наведено результати анкетування студентів, теоретично обгрунтовано доцільність використання дистанційного навчання, визначено основні переваги та недоліки використання ДН, можливості використання на заняттях і його вплив на формування майбутніх фахівців. Визначено майбутні перспективи дослідження та важливість розглянутої проблеми на сучасному етапі розвитку суспільства. Здійснено аналіз актуальних досліджень щодо впровадження та використання технологій ДН. Доведено, що освоєння студентами педагогічного університету базових основ ДН відіграє важливу роль у формуванні майбутнього фахівця - вчителя. У зв'язку з цим, здійснено обгрунтування вибору середовища навчання у процесі підготовки майбутніх учителів і визначено місце та роль технологій ДН у системі вищої освіти. Зазначено, що з розвитком технічних можливостей методики та технології навчання з'явилася можливість використовувати нові організаційні форми навчального процесу, використовуючи інформаційно-комунікаційні технології. Змінюється уявлення про те, якою повинна бути сучасна людина, якими компетентностями має володіти. Сьогодні освіта орієнтується на творчість, ініціативність, самостійність і мобільність майбутніх спеціалістів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.518.290

Шифр НБУВ: Ж101424 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Нариси фауни Західного Поділля : монографія / Г. М. Голіней, І. М. Грод, Н. Я. Кравець, М. А. Крижановська, О. Ю. Майорова, Н. В. Москалюк, М. З. Прокоп'як, Л. О. Шевчик; ред.: Л. О. Шевчик; Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка. - Тернопіль : Осадца Ю. В., 2022. - 163 c. - укp.

Зазначено, що монографія є важливим базовим етапом дослідження фауни Західного Поділля, що зводиться до реєстрації таксонів (ентомофауни, малакофауни, іхтіофауни, герпетофауни, орнітофауни тощо) на обраній території, опису, систематизації та до первинного аналізу зібраної інформації. Виявлено рідкісні уразливі види та види, що реально або потенційно важливі для господарської діяльності. Акцентовано, що на підставі проведених досліджень можливе здійснення прогнозів щодо змін у локальних фаунах різних регіонів України. Увагу приділено питанням вивчення методологічних основ формування компетентностей майбутніх вчителів у організації та проведенні навчально-дослідницької діяльності молодих фахівців. Розглянуто видове різноманіття антофільних комах Західного Поділля. Наведено екологічну характеристику іхтіофауни водойм Тернополя. Охарактеризовано сучасний стан орнітофауни природних біотопів Західного Поділля. Досліджено стан орнітофауни антропогенно змінених ділянок Західного Поділля (на прикладі екотонів Теребовлянського району Тернопільської області).


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*852.119(45УКР1-9ПОД)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА860731 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського